Čo je to arómaterapia ?  Aróma – vôňa je všade okolo nás.  Každé miesto, ktoré navštívime, má svoju vôňu ,  možno nám svojou vôňou  pripomenie časť nášho života, možno nám vráti do života spomienku, možno príjemnú alebo nejakú inú.  Akú spomienku vo Vás vyvolá vôňa školy alebo školskej družiny ? Ako sa cítite v záhrade plnej ruží ? Ako Vám vonia jeseň ? Ako Vám vonia dovolenka 🙂   Keď zacítite vôňu, naskočí emócia,  limbické centrum a to je spojené s emocionálnou pamäťou. Eterické oleje nám pomáhajú hľadať si emócie  skryté hlboko v nás , s ktorými sa nedokážeme spojiť alebo ktoré nechceme  prejaviť.  A tiež nás môžu podporiť v aktivite, činnosti, práci. Pomôžu nám upokojiť sa  po náročnom pracovnom dni.

Éterické oleje sú komplexom vonných látok, ktoré obsahujú rastliny vo forme maličkých kvapiek vo svojich kvetoch , stonkách plodoch a koreňoch. Je to ich životná sila, energia, duša. Každá vôňa v sebe ukrýva liečivé informácie, ktoré sa do nášho tela dostávajú prostredníctvom dýchacích orgánov, prostredníctvom kože, slizníc a pôsobia nielen na telesnej ale hlavne emocionálnej úrovni.

Je to systém prírodnej pomoci, ktorý ponúka nielen pomoc , ale aj prevenciu a úľavu,  naviac krásne voňajú a je radosť ich používať.

Ak hľadáte pomoc, rada Vám pomôžem, poradím, alebo namiešam olej presne pre Vás. Pretože každá z nás sme výnimočná a každá si v oleji nájde pre seba niečo iné.

S príjemnou vôňou Vás pozdravujem.

Julka Straňanková